SHOUTBOX
PARTNE?I WEBU

ALTP 3 - Report ze 4. závodu

03. 11. 2006 | Externí autor

Poprvé v sezón? se stalo, že n?který z jezdc? dojel dvakrát po sob? mezi prvními t?emi a tím pádem mu byla zvýšena zát?ž na 2 pasažéry. Tento handicap musel p?ekousnout adept na mistra ALTP 3 Funstorm a byli jsme zv?davi, jak si s tím poradí. Další adept na titul, Branislav, vezl jen jednoho pasažéra a Mrazaq, kterému v celkovém hodnocení zatím pat?ilo 3. místo, jel bez zát?že. Na startovní listin? bylo 14 jezdc? vždy po sedmi vozech z každé t?ídy.

Kvalifikace se prom?nila v tuhý boj o poleposition mezi Masterfulem, P@chem a Branislavem. P@cho dlouho vedl, ale Masterful byl p?eci jen rychlejší a poleposition byla jeho. Branislav se snažil se? mu síly sta?ily, ale P@cho svoji pozici o pár desetin uhájil. Na dalších místech se se?adili Jarda82, Galahet, Sosak, Mrazaq, Xedox, PeTo, Funstorm, Woodbine, Sonyk, Peet a Tetelik.

Start prvního závodu byl bez potíží a n?jaké vetší nehody. Vedení se ujal Masterful a až do konce p?ed sebe nikoho nepustil a dojel si pro jasné vít?zství s náskokem necelých 8 s p?ed Mrazaqem. Mrazaqova cesta k druhému místu byla trnit?jší než ta Masterfulova, ale v pohod? si sní poradil b?hem n?kolika kol. Pár soupe?? p?edjel a n?kte?í mu radši vyklidili cestu svojí chybou. Po zajetí do boxu ješt? bojoval a porazil Peeta a Funstorma a jel na 3. míst?, když ztrácel pár sekund na Jardu, který ale nebyl v boxech. Pro t?etí místo si dojel Branislav, který v p?lce závodu nádhern? bojoval s P@chem, byly to nádherné, t?sné a tvrdé souboje, místy se až tajil dech. ?tvrtý dojel P@cho, který chyboval v prvním kole v souboji s Masterfulem a už se mu ztrátu nepoda?ilo dojet. Páté místo vybojoval Peto, po krásných soubojích se Sosakem, Sonykem a Funstormem. 6. dojel Sosak, který o svoji pozici bojoval od 3. do 10. kola se Sonykem. Sonyk v 10. kole na výjezdu ze stadionu chyboval a ztratil rychlost a p?edjel ho Sosak, PeTo a Jarda82. Pro dva body za 7.místo si dojel Jarda82, který sice do poloviny závodu jezdil na druhém míst?, ale po zastávce v boxech se propadl a po chyb? v šikan? p?ed cílem po p?edjetí Sonyka už to nemohl dohnat.

O 8. místo si to po tom, co se Sonyk nedokázal vyhnout Jardovo hodinám, rozdávali Sonyk a Woodbine. Nárazník na nárazník, blatník na blatník. V posledním kole však Woodbine Sonyka oto?il a rybník jim vypustil Funstorm. Woodbine nakonec dojel devátý, Sonyk desátý. 11. dojel Galahet, který op?t chyboval na trati i v boxech a dostal trest projetí boxovou uli?kou. Peet.cz si dojel pro 12. místo. P?edposlední místo pat?ilo Xedoxovi, který nám po prvním mezi?ase v pravém „vracáku“ ukázal podvozek svého vozu a za svojí st?echokolovou kombinaci by si od poroty zasloužil 10 bod?. Bohužel t?žce poškodil v?z. 14. dojel Tetelik, který p?edposlední pozici p?enechal zdarma Xedoxovi, když str?il svá kola do trávy.

Po?adí v cíli: Masterful, Mrazaq, Branislav, P@cho, PeTo, Sosak, Jarda82, Funstorm, Woodbine, Sonyk, Galahet, Peet.cz, Xedox, Tetelik

Druhý závod byl zase p?edstavením Masterfula, který zvít?zil start – cíl a ze závodního ve?era si p?ipsal plný po?et bod? a p?iblížil se boji o mistra ALTP 3. Hodn? zajímavý byl konec prvního kola, kdy byla velká tla?enice v boxech. Druhý dojel P@cho, který p?edvádí skv?lé výkony a díky vyrovnané a rychlé jízd? si dojel pro 8 bod?. T?etí dojel PeTo, který v posledních závodech p?edvádí dobré výkony a vyrovnanou jízdu. Zdá se, že už si zvykl na auto.

4. dojel Sonyk, který o svojí pozici bojoval ze za?átku s Funstormem a pozd?ji v t?sných soubojích s Branislavem. Branislav ztratil ?as na vedoucího jezdce p?edevším po startu, kdy mu byl omlácen v?z a v boxech tak strávil víc ?asu. Mezitím tuto trojici zezadu dojížd?l Sosak, který v posledním kole t?sn? p?edjel Branislava. Woodbine si dojel pro jeden bod za 8. místo. O sv?j bodík se pral s Xedoxem, který byl nakonec diskvalifikován kv?li nespln?ní trestu projetí boxovou uli?kou. Devátý dojel Peet.cz, který ztratil kv?li tla?enici v boxech v prvním kole. 10. místo a svoji první top 10 si vyjel Tetelik. Závod nedokon?il Jarda 82 – došel benzín nejspíš, Galahet a Mrazaq m?li technické problémy.

Po?adí v cíli: Masterful, P@cho, PeTo, Sonyk, Sosak, Branislav, Funstorm, Woodbine, Peet.cz, Tetelik, Jarda82, Mrazaq, Xedox