PARTNE?I WEBU

ALTP 3 - Report z 5. závodu

22. 11. 2006 | Externí autor

Kvalifikace

Hned za?átek druhé ?ásti kvalifikace, do které se nedostal Tetelik, Sonyk, Xedox a Galahet, znamenal konec nad?jí pro Ghosta, kterému vypov?d?la službu technika a kvalifikace i první závod pro n?j skon?ily. V boji o desetinky zvít?zil Branislav p?ed Funstormem a Mrazaqem. Na dalších pozicích se umístili Woodbine, 00Ja, Jarda82, Sosak, Masterful, P@cho, Sonyk, Xedox, Tetelik a Galahet.

1. závod

Start prvního závodu se obešel bez v?tších š?ouchanc? a dop?edu šli hlavn? jezdci na vozech XRG. Vedení se ujal Funstorm pronásledovaný Branislavem a Woodbinem. Branislav p?i stíhaní Funstorma lehce chyboval a poškodil v?z. Díky dalším drobným chybám ho dojel Mrazaq a úto?il na n?j, ale bez úsp?chu. Branislav mu nakonec pozici p?epustil, když poslal sv?j v?z v nájezdu na most do kotrmelc? a jak se pozd?ji ukázalo, nebyl sám. S poškozeným vozem musel pokra?ovat dál a hlavn? absolvovat povinnou zastávku v boxech, kde p?i oprav? nechal cenné vte?inky. Propadl se na sedmé místo za Xedoxe a Sonyka. Na druhém míst? jezdil Mrazaq následovaný 00Ja a Woodbinem.Ti to dva spolu tém?? celý závod soupe?ili, ale lepší strategie Rosse Brawna v teamu EGT posunula Woodbina na 3. místo. Woodbine se poté chvilku zdržel p?i p?edjížd?ní pomalejšího jezdce a op?t musel bojovat s 00Ja o body. Tentokrát to byly p?kné a t?sné souboje. V cíli se radoval Woodbine, který svoji pozici ubránil o necelé 2 desetiny.

5. dojel Branislav, který se ješt? v 10. kole postaral o nehodu se Sonykem, který se po kotrmelcích v nájezdu na most rozjížd?l a Branislav už nestihl dobrzdit. Sonyka tak p?edjel i Xedox, který si dojel pro zatím nejlepší umíst?ní v sezón? a pomohl tak hlavn? teamu. Sonyk dojel 7., což pro n?j je ur?it? velkým zklamáním. Jeho boura?ka ho stála moc ?asu a hlavn? do konce o své dva body tvrd? bojoval s Mastefulem. Masterful si závod pokazil hned v prvním kole, když okusil tvrdost svodidel na most? a prolétl se vzduchem a poškodil t?žce sv?j v?z. Navíc chyboval v posledním kole a p?edjel ho Jarda82 i P@cho. Jarda82 nem?l lehký závod. Sice jel na za?átku na 6. míst?, ale v cíli 3. kola poslal sv?j v?z p?ed cílem na st?echu a musel na neplánovanou a v té dob? už druhou zastávku v boxech. Potom nasadil stíhací jízdu, p?edjel Masterfula, Sonyka, vyšlápl si i na Xedoxe, ale nedobrzdil a ocitl se na chvilku mimo tra?. V 17. kole za druhým splitem zhasla jeho nad?je na více bod?, když op?t poslal v?z na st?echu. P@cho m?l smolný závod, hned v prvním kole t?žce havaroval a v boxech strávil hrozn? moc ?asu. Propadl se na poslední místo s velkou ztrátou. Jeho stíhací jízda však nesta?ila na lepší než deváté místo p?ed Masterfulem a Tetelikem, který se po?ád u?í, co je to LFS, a pevn? v??ím, že v další sezón? nás bude prohán?t.

Po?adí v cíli: Mrazaq, Funstorm. Woodbine, 00Ja, Branislav, Xedox, Sonyk, Jarda82, P@cho, Masterful, Tetelik

2. závod

Do druhého závodu se p?idal PeTo. Ghost se Sosakem už nem?li problémy a mohli startovat a bojovat o body. Na startu si st?ihnul hodiny Masterful a propadl se na poslední místo. Nejlepší start m?l Funstorm a t?sn? za ním jel Mrazaq. Oba závodili, ale p?ímý souboj se nekonal. V šestém kole dojel Mrazaqa Ghost, který se rychle prokousal z chvostu pole na 3. místo. V dalším kole Mrazaqa p?edjel a tla?il se na Funstorma, kde už to však nem?l tak „snadné“.Do konce závodu se mu to nepoda?ilo a tak první 2 místa brali taxiká?i Funstorm a Ghost. O 3. místo se tvrd? bojovalo mezi Branislavem a Mrazaqem, ale vzájemný kontakt ve 13. kole pro Mrazaqa znamenal propad na 4. p?í?ku a velkou ztrátu na Branislava. Pro 5. místo si bez v?tších problém? dojel Woodbine. Pro 3 body si dojel Jarda82, který celý závod pronásledoval Woodbina, ale na p?edjetí to nebylo. 7. místo obsadil 00Ja, který se zpozdil v boxech díky drobným opravám.

8. místo a poslední bod pat?il P@chovi. Tomu se nepovedl start a ztrátu už se mu nepoda?ilo dohnat. 9. místo vybojoval v souboji s Sonykem a Masterfulem Sosak, který o lepší umíst?ní p?išel díky p?ekro?ení rychlosti v boxech a následnému trestu projetí boxovou uli?kou. Sonyk o svoje lepší umíst?ní p?išel p?edevším kv?li své chyb?, když nezvládl nájezd na cíl a trefil Tetelika a oba dostali hodiny. Tetelik to pak ješt? schytal od Xedoxe, ale na jeho aut? to nezanechalo následky. Souboj Sonyka se Sosakem trval od 3. kola, v 12. kole Sosak Sonyka dojel a v 17. kole p?edjel. Sonyk nakonec byl ur?it? rád, že za sebou udržel jedenáctého Masterfula. Xedox dojel na 12. míst?, když ztratil p?i nehod? s Tetelikem, ale také p?i nehod? v nájezdu do box?, kdy ho n?kdo zezadu postr?il. P?edposlední dojel PeTo, kterému se neda?ila jízda se zát?ží a troufám si ?íct, že toto umíst?ní bylo jeho maximum.14. pozice pat?ila Tetelikovi, který to nem?l v?bec jednoduché a musel si p?ipadat jako otloukánek p?i atacích jezdc? KxR. Hodn? ?asu ho také stála vážn?jší nehoda, p?i které hodn? poškodil sv?j v?z.

Po?adí v cíli: Funstorm, Ghost, Branislav, Mrazaq, Woodbine, Jarda82, 00Ja, P@cho, Sosak, Sonyk, Masterful, Xedox, PeTo, Tetelik