Report z 5. závodu Atmosphere Cupu

31. 12. 2007 | Externí autor

Untitled Document

Blackwood Foward 2 (23.12.2007)

Op?t p?ibylo n?kolik málo zm?n oproti posledním závod?m. Nejv?tší zm?nou se stala jízda na novém patchi, který nám Scawen nad?lil pod strome?ek. Další zm?nou byl vítr, kterým jsem rozfoukal chirurgickou ?istotu závodu.

Sprinty se jely nakonec bezd?vodn?, protože bu? na to lidí zapomn?li, nebo se na to vykašlali, nebo to nestihli. Každopádn? se neomluvili a pro p?íst? budou mít u m? velký vroubek. 1.S se jel na D5 vyhrál Chaos, druhý Vojtig, t?etí Jendan. 1. Sprint byl více "nadupaný" než 2. Dá se to poznat už jenom z výsledku. 2.S se jel na D6 vyhrál Engine, druhý Turbo, t?etí KLR

Kvalifikace probíhala podle o?ekávání. Vyhrál Chaos s jediným ?asem pod 1:34.xx, druhý Vojtig, o t?etí místo musel bojovat jendan s Neophytem.
Hlavní závod se jel za slabého v?tru 22 km/h. Chaos do n?j nastoupil z posledního místa, aby nejel 15 kol sám. Trochu na to doplatil jeho zadohrab, do kterého to jednou za ?as op?el n?jaký okolák. Závod probíhal relativn? uklidn?n? až na pár vyjímek. Jendan na poslední chvíli zm?nil strategii po tom co ho Vojtig zmátl otázkou, jestli je povolené zajížd?t do boxu v prvním kole. "Cht?l jsem si držet kontakt s Vojtigem, protože jedin? takhle jsem ho mohl p?edjet. Byl totiž znateln? rychlejší. Tak jsem narychlo zm?nil strategii ze zastávky uprost?ed závodu na strategii zastávky v prvním kole domnívaje se, že Vojtig tuto strategii pojede také. Po odjetí Jendana do boxu v prvním kole se za?al zvyšovat odstup prvního Vojtiga od zbytku pole. v 7. kole si Engine vybrzdil Neophyta, který kolo p?edtím vzdoroval Chaosovi. Jendan omylem sejmul KLR na výjezdu z poslední zatá?ky. "Promi?"
V 11. kole Vojtig už mohl zahlédnout Chaose ve zp?tném zrcátku. Na za?átku 12. kole se stala pro Vojtiga neveselá v?c. Dostal se do kontaktu s jedním nejmenovaným okolákem, který d?lá rozruch. Chaos hrající fairplay i p?esto, že se musel prodírat skrz celé pole, na Vojtiga po?kal a nechal se p?edjet, aby si to mohli po?ádn? v klidu rozdat.
V 13. kole a prost?edním sektoru padlo pár náznaku útoku že strany Chaose.
V 16. kole se Jendan dostal p?ed Neophyta na 3. místo, kde už z?stal do konce závodu.
V 17. kole se Chaos p?estal párat s Vojtigem a na severní rovince Vojtiga utrhl na pytel.

Pod?kování pat?í ALeRT teamu, který nám umožnil po?ádat tyto závody na jejich serverech Actual Linuxu

Autor reportu: [GTR] jendan
asistent: Engine