CzechLFS.net
MENU HRÁČI ONLINE
SHOUTBOX
PARTNEŘI WEBU


Astonská kličkovaná bez větších dramat

07. 05. 2013 | Kid

Krátká varianta

Vítěz kvalifikace: Šilhánek

Vítěz sprintu: Šilhánek

Vítěz hodinového závodu: Šilhánek

Běžný report

Kvalifikace

LX Cup 2013 – Aston – kvalifikace Na trati, která nabízí na svou délku nadstandartní počet zatáček, by možná nebyla nouze o dramata na čele. To by ovšem nseměl startovat Šilhánek. Ten zajel prvním kolem čas, který by s přehledem stačil na první místo. I přesto se ještě zlepšil a druhého Kulišku porazil o víc než 6 desetin. Třetí místo překvapivě vybojoval Ježek, tudíž narušil tradiční hierarchii Šilhánek, mpwr, zbytek pole. Až dále následovali Lalinský, Černý, Kapal, Cagaš, Novacký, Bělík, Barančík a další. Z neznámého ůvodu se však na sedmém místě udržel Cagaš, který měl po protestu z rallycrossu dostat penalizaci posunu pěti míst vzad. O osudu této penalizace budeme dále informovat.

Statistiky z kvalifikace

Sprint

LX Cup 2013 – Aston – sprint (1) Jelikož je zde cesta od startu do první zatáčky dlouhá, pokusil se po startu Kuliška využít draftu na předjetí Šilhánka, ten si ale pohlídal vnitřní stopu a vedení udržel. Na páté místo se ze šestého na chvíli dostal Kapal, ale druhou zatáčku si najel příliš zeširoka a marně se snažil zachránit situaci brzdami. Následný výlet do trávy ho stál 7 pozic. V zatáčce za prvním splitem se Kuliška pokusil něco vymyslet na Šilhánka podruhé, došlo dokonce k lehkému kontaktu, opět ale bez efektu v podobě změny pořadí. Poté už si Šilhánek hlídal pozici a začal zvětšovat odstup.

Za Kuliškou se bojovalo v trojici Ježek, Lalinský, Černý o třetí místo. Dokonce ani týmoví kolegové od mpwr si nic nedarovali. Díky tomu si Ježek po chvíli vyjel minimální náskok. Černý se dlouho snažil předjet svého pomalejšího kolegu, ale povedlo se mu to až v šestém kole. Přibližně ve stejnou dobu Kuliška vyrobil několik chyb a dovolil Ježkovi dotáhnout se na rozdíl méně než jedné vteřiny, ale větší drama nepřipustil. V posledním kole pak Ježek zatopil sám sobě, kdy po výletu do trávy měl doslova nalepeného na zádech Černého. Pozici už ale ubránil. Zbytek pole dojel relativně v poklidu. Vzruch působil hlavně Kapal, který se po prvním kole propracovával zpět, dokázal se však dostat pouze a osmé místo.

Konečné pořadí: Šilhánek, Kuliška, Ježek, Černý, Lalinský, Cagaš, Novacký, Kapal, Exner, Dvořák...

Statistiky ze sprintu

Hodinový závod

Svou šikovnou jízdou ve sprintech si pole position pro dlouhý závod potřetí v řadě vyjel Goga. Hned po startu ale dal všem vědět, co si o této pozici myslí, když uhnul do trávy a nechal se předjet všemi ostatními. Po první zatáčce tedy vedl Kaplavka. Za ním Bělík namáčkl Dvořáka na Horáka. Na tento sendvič doplatil i Exner, který ulil start a musel si později odpykat trest průjezdu boxy. Od Exnera se na výjezdu z první zatáčky lehce odrazil Bělík přímo do Kapala a ten tento kontakt neustál. Opět tak ztratil v prvním kole, tentokrát ještě více pozic, než ve sprintu. Ve druhé zatáčce pak v Kapalově stylu ze sprintu vyletěl ven Štengl. O chvíli později pak došlo ke kolizi mezi ním a Ježkem, ze které vyšel hůře právě Štengl a která měla velké následky. Štengl se ve smyku odpotácel do cesty rovnou několika projíždějícím vozům. Šilhánek a Lalinský jej pouze škrábli, v porovnání s tím, co za ránu následně schytal od Barančíka. Náraz do boku jej převrátil na střechu a odhodil do trávy, kde následně odstoupil. Barančík také absolvoval výlet mimo, poté, co na jeho zpomalení nárazem neměli šanci zareagovat Bartoň s Pičkarem. Do nehody se připletla ještě Kashková. A toto je pouze první půlka prvního kola!

LX Cup 2013 – Aston – long (1) Z tohoto chaosu samozřejmě profitovali nejvíce jezdci, kteří byli před ním. Vedl Kaplavka před Horákem, Cagašem, Černým, Dvořákem a dalšími. Nejvíce vydělal právě Cagaš, který startoval z desátého místa. Zbytek závodu už naštěstí tolik hektický nebyl. Polem se jako nůž máslem prohnali Černý se Šilhánkem. Šilhánek převzal od Černého vedení po 18 minutách a pokračoval ve své spanilé jízdě. Černý pak dojel druhý, také nikým neohrožován. Třetí místo držel až do posledních minut Cagaš, který si dlouhou dobu, téměř jako přes kopírák, opakoval souboj z minulého rallycrossu s Lalinským a Kuliškou. Tentokrát jej ale udolal alespoň Lalinský. Kuliška musel v posledních kolech s defektem na výměnu do boxu a propadl se. Druhá stíhací jízda Kapala toho večera měla konec na pátém místě, na získání lepší pozice by potřeboval zřejmě další hodinový závod.

LX Cup 2013 – Aston – long (2)

Jezdci se tak srovnali v cíli následovně: Šilhánek, Černý, Lalinský, Cagaš, Kapal, Ježek, Kuliška, Novacký, Goga, Barančík...

Statistiky z hodinového závodu

Finále LX Cupu se uskuteční 12.5. na trati pro LX jako stvořené, a to na Fern Bay Gold. Report ze závodu bude tradičně následovat, spolu s vyhlášením celkových vítězů a virtuálním předáním cen.KALENDÁŘ ZÁVODŮ

Přidat závod
REKORDY
KDO VYHRÁL

(c) Copyright 2004 - 2010 CzechLFS.net, Všechna práva vyhrazena | All rights reserved
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.