CzechLFS.net
MENU HRÁČI ONLINE
SHOUTBOX
PARTNEŘI WEBU


Rallycrossové šílenství pro Černého

23. 04. 2013 | Kid

Kvalifikace

LX Cup 2013 – Blackwood – kvalifikace Kvalifikace se tentokrát, především kvůli charakteru trati, jela rozdělená na dvě části, ve dvou přibližně stejně velkých skupinách. Poprvé v sezoně jsme se také dočkali větru, se kterým se všichni museli poprat. První část si podmanil Šilhánek před Černým, Kuliškou, Cagašem, Dobřanským a dalšími šesti jezdci. Těchto jedenáct čekalo na výsledek druhé části. A z tohoto pořadí nezůstal téměř kámen na kameni. Jenom Šilhánkovi zůstala pole position, za něj se vešel trochu překvapivě Kapal, následovaný Lalinským, Černým, Kuliškou, následovali Bělík, Ježek, Loucký, Cagaš, Dobřanský; celkově se zúčastnilo 20 vozů, což bylo rekordní minimum v dosavadním průběhu sezony, ale vyjímečně by se dalo říct, že to bylo pro dobro všech. Kapalovi ale druhé místo nezůstalo dlouho, protože byl za skok do garáže z tratě potrestán odsunem na konec roštu.

Statistiky z kvalifikace

Sprint

LX Cup 2013 – Blackwood – sprint (1)Další zvláštností této tratě byl samotný start, kdy se jezdci řadí na start do řad po třech. Nejlépe se ze startu odlepil Lalinský, ale úplně minul brzdný bod do první zatáčky. Za ním podobně reagoval i Černý, k jeho smůle ale vyjel zadními koly až do trávy a roztočil se napříč před přijíždějící pole, na jehož úplný konec se propadl. Vedení tak „uhájil“ Šilhánek před Lalinským, na třetí místo se protáhl Bělík. Na čtvrté místo se před Lalinského po jeho chybě dostal Loucký. O tři místa nahoru na šestou pozici poskočil Cagaš, i díky kolizi Gogy s Dohnalíkem ve čtvrté zatáčce. Šilhánek mezitím na čele dělal to, na co je zvyklý. Vytvořil si několik sekund náskok a s přehledem jej udržoval. O místo na podiu se chybou před závodem připravil Bělík. Nenatankoval dost paliva a musel před půlkou závodu zajet na pitstop.

Bojovalo se tak už jen o další pozice. Kuliška s minimálním náskokem kontroloval Cagaše za sebou. Ten neopatrnou jízdou v posledních kolech přehřál spojku a musel se bránit před Černým, který se za něj prokousal polem po chybě po startu. V posledním kole Černý zaútočil, ale Cagaš agresivní obranou, za cenu několika kontaktů, páté místo udržel. Podobně těsný souboj sváděli za touto dvojicí Ježek a Kapal. Ani Kapal však na jezdce před sebou recept nenašel.

Pořadí v cíli sprintu tak bylo následující: Šilhánek, Lalinský, Loucký, Kuliška, Cagaš, Černý, Ježek, Kapal, Dobřanský, Novacký...

Statistiky ze sprintu

Hodinový závod

Na pole position se do dlouhého závodu měl postavit Pičkar, jelikož ale po sprintu odstoupil dvanáctý Dohnalík, pořadí se opět posouvalo a první místo tak stejně jako minule obsadil Goga před Pičkarem a Štenglem. Start pořadím na prvních dvou místech nezahýbal, zato Štengl zahájil téměř okamžitě propad polem. Gogovi vedení vydrželo dvě kola, poté po kontaktu s Bělíkem z nejasných důvodů zvolnil a nabral stejný kurz, jako před ním Štengl. To už se kolem něj přehnala i dvojice Černý – Šilhánek. Za chvíli to už ale byla dvojice Šilhánek – Černý, když si ve čtvrtém kole prohodili pořadí. Několik kol se pak oba nedokázali dostat přes vedoucí duo Bělík, Dobřanský. V devátém kole ale Šilhánek předvedl skvělý manévr, vnějškem v první zatáčce oba jmenované předjel najednou. Došlo k menší tlačenici, které využil i Černý a poskočil na třetí místo. Několikrát ale zaváhal a vyměňoval si s Dobřanským pozici tak dlouho, až Šilhánek zmizel v oblaku šotoliny. Jeho náskok byl umocněn i tím, že Bělík nedal druhé místo zadarmo a bránil, co to mu ruce a nohy stačily.

LX Cup 2013 – Blackwood – long (1) Na svoji netrpělivost, kdy se před Bělíka snažil dostat s pomocí menších kontaktů, ve 14. kole doplatil Černý; v poslední zatáčce zajel až příliš optimisticky na vnitřek pod Bělíka, roztočil se a mohl začít znovu, naštěstí pro něj jen se ztrátou jedné pozice a přibližně 6 sekund. Za ním už byl v té době na pátém místě Kapal. Černý začal novou stíhací jízdu a ve 23. kole se dostal na třetí místo, na které se mezitím propadl Bělík. O tři kola později předjel i Dobřanského a všechno vypadalo, že o prvních dvou místech je rozhodnuto. Ve 31. kole ale přišla katastrofa pro Šilhánka, který ztratil připojení a poroučel se ze závodu. V té době měl náskok už kolem 24 sekund! Podobné problémy se ale nevyhnuly ani Černému. Ve 40. kole zmizel všem z dohledu a když se znovu objevil, byl zabořený ve sloupu před čtvrtou zatáčkou. Při návratu na trať najel do projíždějícího Dobřanského, který jej zrovna předjížděl. Jeho vedení trvalo 6 kol, než si jej Černý přivlastnil zpět a tentokrát ho udržel až do cíle.

LX Cup 2013 – Blackwood – long (2)

Zajímavé souboje a události však nebyly k vidění jen na čele. Prakticky od startu až do cíle jeli v těsném kontaktu Lalinský a Cagaš. K nim se v 24. minutě přidal i Kuliška, který v 10. kole po kontaktu s Ježkem na dotyčného počkal a propadl se ze sedmého na třinácté místo. Cagaš mezitím Lalinského předjel a začala jeho defenzivní blokáda, trvající přes 30 minut. Lalinský i Kuliška se snažili, seč mohli, ale i když se zejména Lalinský několikrát před Cagaše dostal, chybami mu pozici daroval zpět. Nic nezměnilo ani předjíždění Bělíka ani některé kontakty.

Po jedné hodině, resp. 56 kolech, jsme tak v cíli měli následující pořadí: Černý, Dobřanský, Kapal, Cagaš, Lalinský, Kuliška, Ježek, Bělík, Loucký, Kaplavka a další.

Statistiky z hodinového závodu

I přes odstoupení se udržel v čele Šilhánek, byť jen o jediný bod před Černým, jelikož získal 4 bonusové body za nejdelší vedení a nejrychlejší kolo, obojí v dlouhém závodě. Další závod se pojede na astonské gymkhaně, nazvané Aston Cup, 28. dubna.KALENDÁŘ ZÁVODŮ

Přidat závod
REKORDY
KDO VYHRÁL

(c) Copyright 2004 - 2010 CzechLFS.net, Všechna práva vyhrazena | All rights reserved
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.